מודיעין 18 פתח תקוה

מה זה מלגזון ולמה הוא משמש

מה זה מלגזון ולמה הוא משמש

המלגזון, כפי שמרמז השם שלו הוא מעין מלגזה קטנה וקומפקטית והתפקיד שלו הוא מתן עזרה וסיוע כאשר יש צורך בהרמה והורדה של פריטים ו/או משטחים ממדפים גבוהים שאין אפשרות לשנע אותם באופן ידני. ישנם כמה וכמה סוגים של מלגזונים והם לא מתאימים לכל  מחסן או לכל מרכז לוגיסטי. היתרון של המלגזונים הוא בגודל הפיסי הקטן שלהם והמקום המועט יחסית שהם תופסים בשטח המחסן. בנוסף לכך, המלגזונים בדרך כלל מופעלים באופן ידני ואינם נחשבים לכלי רכב כמו המלגזות. לכן מלגזון יכול לשמש במחסנים קטנים ו/או במעברים צרים.

חשוב מאד לדעת שגם בעולם המלגזונים ישנם כמה וכמה סוגים ומלגזונים בעלי תכונות שונות, כך שכדאי להגדיר בדיוק מהם הצרכים והדרישות על מנת שאפשר יהיה למצוא ולהתאים לכל מחסן ולכל מרכז לוגיסטי את המלגזון שמתאים לו וישרת אותו הכי טוב שאפשר. לדוגמא, ישנם מלגזונים שיש להם הגבלה במשקל הפריטים שהם יכולים לשאת, וישנם מחסנים שהגבלה זו בהחלט מספיקה עבורם. לעומת זאת במחסנים אחרים ההגבלה לא תספיק ושם יחפשו את המלגזון שיכול לשאת משקל גדול הרבה יותר.

מהן התכונות הנוספות של מלגזון?

מכיוון שהמלגזונים שונים בתכלית מאחיותיהם המלגזות, עליהם להיות נוחים הרבה יותר להפעלה ולתפעול. לכן מלבד מגבלת המשקל ישנם פרטים נוספים במפרט הטכני של המלגזון שכדאי לדעת מראש כדי להבין האם המלגזון מתאים לעבודה במחסן הספציפי או לא. למשל, ישנם מלגזונים שיכולים להרים פריטים או משטחים בעלי שטח פנים ישר בלבד ועושים זאת באמצעות שני מוטות המקבילים זה לזה בדומה למוטות במלגזה. לעומתם ישנם מלגזונים המצוידים בכלי נשיאה עגול או מלבני שניתן להכניס אליו פריטים בעלי שטח פנים שונה (עגול, למשל).
ישנם מלגזונים המתאימים אך ורק לשימוש עם פריטים מסוימים כמו למשל חביות שונות או גלילי נייר גדולים במיוחד. יחד עם זאת כאמור ניתן למצוא גם מלגזון שיתאים למגוון רחב של פריטים בגדלים שונים, אורכים שונים, עוביים שונים וכמובן משקלים שונים והוא יתאים יותר למחסן מגוון יותר.

var p_track = "747691417"; varcn_track = "phone"; var ccid_track = "880-182-3769";varmsbcac = "900";