מלגזה חשמלית – המון יתרונות במכשיר אחד

בעבר, כמעט בכל מפעל או עסק המוכר סחורות היה עושה שימוש במלגזת מפעיל. מלגזה זו הייתה מיועדת לשינוע של פריטים קלים למדי- היא פעלה על כוחו הידני של האדם שהפעיל אותה, וכמובן שבכוח מוגבל זה לא ניתן היה להזיז משקלים כבדים במיוחד. אך בימינו, כמעט שום דבר, כידוע, אינו עובד בכוח הזרוע. כיום, נפוץ יותר ויותר השימוש באמצעי שינוע מסוג שונה, הרי הוא מלגזה חשמלית, אשר באמצעותה ניתן לשנע כל משקל, קל וכבד כאחד.

בנוסף למלגזה הפועלת אך ורק על חשמל, ניתן למצוא בשוק גם מלגזות המשלבות בין העקרון של מלגזה חשמלית לבין זה של מלגזת מפעיל- מלגזות כאלה עשויות להתאים לשינוע חפצים ממקומות צרים במיוחד, אשר המלגזה החשמלית אינה יכולה להכנס אליהם בשל רוחבה.

יתרונות עיקריים של מלגזה חשמלית

ניתן היה לחשוש שבשל הכוח הרב שהיא מנצלת,  תספיק כל טעינה של המלגזה החשמלית למעט מאוד זמן של עבודה. אך עם התפתחות הטכנולוגיה, המצב איננו כזה. למעשה, טעינה אחת של המלגזה יכולה להספיק להרבה מאוד זמן עבודה, כך שאין לחשוש מעניין זה.
ייתרון נוסף של המלגזות החשמליות הוא קלות התפעול שלהן. מדובר, בין השאר, על קלות פיזית, כיוון שבשימוש במלגזות אלה, כבר אין שום צורך בהפעלה של כח פיזי. בנוסף לכך, מדובר גם על מכשירים קלים מאוד לתפעול מבחינה טכנולוגית, שכל אחד יכול ללמוד לעבוד איתם במהירות. ההפעלה שלהן, אם כן, חלקה מאוד. בנוסף לכך, הן עושות את עבודתן בצורה שקטה שאינה מפריעה לשאר הפעילות במפעל או בבית העסק.

• מלגזות חשמליות אינן דורשות החזקה של מכלי סולר.
• פרק הזמן העובר בין טיפול לטיפול, גדול, ולא מצריך בזבוז תכוף של משאבי זמן וכוח אדם.
• מאחר ואין צורך בשמנים וגם אין מסננים, עלויות התפעול נמוכות.
• מלגזות חשמליות הן קטנות וקומפקטיות
• אין פליטה של גזים רעילים ולא רעשי מנוע המפריעים לסביבה ופוגעים במלגזנים.
• אחוז קטן מאוד של תקלות וליקויים.
• מתאימות לעבודה בשטחים צפופים וקטנים במיוחד.
• בדומה למלגזות דיזל, במלגזות חשמליות אין כל תלות במנוע הנסיעה לשם מהירות הרמה גבוהה.
• במלגזות חשמליות מסוג EP- AC  יש אטימות לאבק, לכלוך ומים של מערכות הבלמים והמנוע.

מלגזות חשמליות – סוללות וזמני טעינה

הסוללות במלגזה החשמלית, סוללות המכילות עופרת וחומצה, דומות לאלה הנמצאות במכונית . אבל באופן מפתיע, הגודל, החוזק וגם ההספק, גבוהים יותר במלגזה מאשר במכונית.   באופן רשמי, סוללות המלגה אמורות להספיק לחמש שש שעות בלבד, אבל לרוב, הן יספיקו אפילו לשמונה שעות עבודה. בכל מקרה, תמיד קיימת האפשרות לסוללה רזרבית, וכך, זמן העבודה על המלגזה מוכפל. לסוללת מלגזה ידרשו כ-8 שעות טעינה, ובמידה וקיים מצבר חלופי , אין כל מגבלה לעבודה רצופה.

מלגזות חשמליות – טיפול וכללי בטיחות

על מנת לשמור על המצבר משחיקה והתרוקנות, חשוב למלא את הסוללות ולטפל במלגזה. תפקיד הסוללה במלגזה הוא כפול, הן גם מספקות חשמל, וגם מספקות יציבות בשל משקלן הכבד. קיימים מצברים של יצרנים שונים בגדלים שונים.
למרות שהחלפת הסוללה והטעינה שלה הן פעולות פשוטות, חשוב שאזור הטעינה יהיה מאוורר ומוגן. כמו כן, על העובד שמטפל בסוללות- מחליף, טוען, מוסיף מים מזוקקים ומנקה, ללבוש חליפת מגן וכפפות שיגנו עליו במקרה של מגע עם חומצה. נהגי מלגזות חשמליות, ובכלל, עוברים אימוני בטיחות, אימונים אלה חשובים מאוד לביטחונם, ולביטחון אלה הנמצאים בסביבתם.

יש לציין שחברת חשמל בחרה במלגזות EP לשנים 2012-14 לאחר בדיקות מעמיקות .

מאמרים נוספים

מלגזה למכירה

מלגזות לשינוע והעמסה של ציוד משמשות את מרבית התעשייה בישראל. מלגזה היא רכב ממונע המיועד למרחקים קצרים עם יכולת להרמה וסחיבה של חומרי גלם ומוצרים כבדים.

קרא עוד...

מחפשים מלגזות למכירה

שלושה דברים שאתם חייבים לבדוק כשאתם מחפשים מלגזות למכירה החלטת שתהיה זו השקעה נבונה לרכוש מלגזה לעסק שלך. אין ספק ששימוש במלגזות ככלי שינוע של

קרא עוד...

מלגזות יד שניה – ממי כדאי לקנות?

חברות, מחסנים ומפעלים רבים זקוקים היום למלגזה או מספר מלגזות שיעמדו לרשותם באופן קבוע, לצורך העברת מטענים וסחורות מקום למקום. ישנה חשיבות רבה לשימוש במלגזות מיצרניות ומדגמים

קרא עוד...

מה היתרונות של מלגזות להשכרה

בעלי עסקים קטנים העוסקים באחסון, אפסנאות ולוגיסטיקה במחסנים קטנים מכירים היטב את הדילמה הנוגעת לאחסון במדפים גבוהים ובצורך במלגזה קבועה במחסן לצורך זה. מצד אחד,

קרא עוד...

מלגזת ארבעה גלגלים חשמלית

יתרונות מלגזת הEP על היתרונות של מלגזת ה-EP Vf-Series החדשהמלגזת ארבעה גלגלים חשמלית בתום תקופה ארוכה, ולאחר מחקר מקיף ומעמיק, מהנדסי חברתEP  השיקו מלגזה חשמלית

קרא עוד...

למי מתאימה מלגזה דיזל?

תכונות ומאפייני מלגזת דיזל לא ניתן לדמיין את תחום שינוע הסחורות ואת עולם המסחר כיום ללא מלגזות.מלגזות משמשות לשינוע סחורות ומטענים כבדים והכרחיות בכל ענפי

קרא עוד...

היתרונות של מלגזות חשמליות

העולם כיום ער ומודע לנזקים העצומים שגורמים לסביבה שאיבות הנפט, ניצול המשאבים של כדור הארץ, פליטת הגזים הרעילים בתהליכי הזיקוק והשרפה, וכן הרעשים בזמן העבודה.

קרא עוד...

מלגזות לכל פועל

מלגזות להעמסה והובלת משאות למרחקים קצרים משמשות בכל ענפי התעשייה והמסחר כמעט. המלגזות הומצאו לפני כ-50 שנה, בתחילת המאה ה-20, כתוצאה מהמהפיכה התעשייתית המבורכת, והפכו,

קרא עוד...
Call Now Button