מהן מלגזות דיזל, והאם מלגזה דיזל מתאימה לעסק שלך?

קצת מידע על המושג מלגזה

המלגזה, שהומצאה בשנת 1917 היא אמצעי הכרחי לשינוע סחורות ומטענים כבדים ומשמשת בכל ענפי התעשייה והמסחר. מלגזה דיזל היא רכב ממונע הפועל באמצעות דיזל, גז פחמימני, בנזין, או מנוע חשמלי, שמטרתו להעמיס ולהוביל מטענים וסחורות בשטחים קטנים. למלגזה זרועות עשויות פלדה להרמת המטענים, ובצידה האחורי ישנה משקולת, שתפקידה לאזן את משקל המשא, שהועמס מקדימה.

תכונות המלגזה


· מלגזות מדורגות לפי כושר ההעמסה המקסימאלי שלהן, ועל פי מרכז הכובד הקדמי. ברוב המלגזות כושר ההעמסה נע בין 1-5טון, אך יש גם מלגזות עם כושר הרמה של 6 עד 10 טון.
· נהג המלגזה המפעיל אותה, שולט במידת השיפוע של זרועות הפלדה ובהעלאה וההנמכה שלהן.
· בהתאם לתנועת המלגזה ולתנודות המשא, משתנה מרכז הכובד.

מה מאפיין מלגזת דיזל

· למלגזת דיזל יש מנוע בעירה שמופעל בסולר
· מערכת אספקת דלק
· מערכת הידראולית
· מערכת פליטת עשן
· מבנה אגרונומי התומך ועוזר לשינוע המלגזה
· האלסטיות של הגלגלים וגודלם, מאפשרים ניידות, תנועה ותמרון בתנאי שטח שונים, כולל משטחי בוץ.
· כושר ההרמה המקסימאלי של מלגזות דיזל מגיע עד 20 טון, ובכלל הן בעלות יכולת הרמת משאות כבדים במיוחד.
· מתאימות לעבודה בחוץ ובכל מזג אוויר, כולל סופות חול, גשם, בוז וכו’.
· מלגזות דיזל לא תלויות בטעינה חשמלית, ולכן הן מתאימות לעבודה שנמשכת שעות ארוכות.
· מנוע של מלגזת דיזל, המטופל ומתוחזק כראוי, מבטיח את עמידותה ויעילותה של המלגזה לשנים ארוכות.

לבחור בין מלגזה חשמלית לדיזל

על מנת לבצע את בחירת המלגזה המדויקת ביותר, כדאי לבדוק ולבחון את הצרכים של העסק דרך כמה פרמטרים שונים שעליהם יש לתת את הדעת:

משקל המטענים- מלגזת דיזל היא מלגזה מאסיבית המיועדת למשקלים כבדים במיוחד, אז אם בעסק שלך רוב העבודה היא עם משאות במשקל בינוני עד קל, תתאים לך יותר מלגזה חשמלית.

תנאי שטח – אם מדובר במקום פתוח, בתנאי שטח קשים, או מורכבים לעבודה, כגון, קרקע בוצית, חצצית, או שהעבודה נעשית במזג אוויר סוער, מלגזת דיזל היא, ללא ספק, המלגזה המתאימה.
לעומת זאת, אם העבודה מתבצעת בתוך מחסנים, על משטחים חלקים, בשטח סגור, תתאים לכם מלגזה חשמלית. זאת מאחר ומלגזת דיזל מייצרת זיהום אויר בפליטת אדי הדלק, וכן רעש מן המנוע.

משך זמן העבודה – אם מדובר בעבודה רציפה, לאורך שעות רבות, עדיפה מלגזת דיזל, שאין צורך להטעינה. אם מדובר במספר קטן של שעות ביום, עד חמש שעות, אז מלגזה חשמלית תספיק בהחלט.

מאמרים נוספים

מלגזה למכירה

מלגזות לשינוע והעמסה של ציוד משמשות את מרבית התעשייה בישראל. מלגזה היא רכב ממונע המיועד למרחקים קצרים עם יכולת להרמה וסחיבה של חומרי גלם ומוצרים כבדים.

קרא עוד...

מחפשים מלגזות למכירה

שלושה דברים שאתם חייבים לבדוק כשאתם מחפשים מלגזות למכירה החלטת שתהיה זו השקעה נבונה לרכוש מלגזה לעסק שלך. אין ספק ששימוש במלגזות ככלי שינוע של

קרא עוד...

מלגזות יד שניה – ממי כדאי לקנות?

חברות, מחסנים ומפעלים רבים זקוקים היום למלגזה או מספר מלגזות שיעמדו לרשותם באופן קבוע, לצורך העברת מטענים וסחורות מקום למקום. ישנה חשיבות רבה לשימוש במלגזות מיצרניות ומדגמים

קרא עוד...

מה היתרונות של מלגזות להשכרה

בעלי עסקים קטנים העוסקים באחסון, אפסנאות ולוגיסטיקה במחסנים קטנים מכירים היטב את הדילמה הנוגעת לאחסון במדפים גבוהים ובצורך במלגזה קבועה במחסן לצורך זה. מצד אחד,

קרא עוד...

מלגזת ארבעה גלגלים חשמלית

יתרונות מלגזת הEP על היתרונות של מלגזת ה-EP Vf-Series החדשהמלגזת ארבעה גלגלים חשמלית בתום תקופה ארוכה, ולאחר מחקר מקיף ומעמיק, מהנדסי חברתEP  השיקו מלגזה חשמלית

קרא עוד...

למי מתאימה מלגזה דיזל?

תכונות ומאפייני מלגזת דיזל לא ניתן לדמיין את תחום שינוע הסחורות ואת עולם המסחר כיום ללא מלגזות.מלגזות משמשות לשינוע סחורות ומטענים כבדים והכרחיות בכל ענפי

קרא עוד...

היתרונות של מלגזות חשמליות

העולם כיום ער ומודע לנזקים העצומים שגורמים לסביבה שאיבות הנפט, ניצול המשאבים של כדור הארץ, פליטת הגזים הרעילים בתהליכי הזיקוק והשרפה, וכן הרעשים בזמן העבודה.

קרא עוד...

מלגזות לכל פועל

מלגזות להעמסה והובלת משאות למרחקים קצרים משמשות בכל ענפי התעשייה והמסחר כמעט. המלגזות הומצאו לפני כ-50 שנה, בתחילת המאה ה-20, כתוצאה מהמהפיכה התעשייתית המבורכת, והפכו,

קרא עוד...
Call Now Button