היתרונות של מלגזות חשמליות

העולם כיום ער ומודע לנזקים העצומים שגורמים לסביבה שאיבות הנפט, ניצול המשאבים של כדור הארץ, פליטת הגזים הרעילים בתהליכי הזיקוק והשרפה, וכן הרעשים בזמן העבודה. תעשיות רבות התגייסו על מנת לשנות את המציאות ובתקווה גם את העתיד, ועברו לגישות ייצור ושינוע ירוקות יותר שמטרתן לצמצם את הפגיעה בכוכב ובסביבה בה אנו חיים.
מתוך כך, בתחום השינוע, עברו רוב המרכזים הלוגיסטיים והמחסנים, לעבודה עם מלגזות בהנעה חשמלית, במקום עם מלגזות הדיזל הישנות. המלגזות החשמליות מאפשרות תנועה מהירה וזריזה, עבודה שקטה, ולמרות שהמחיר שלהן גבוה יחסית למלגזות הדיזל, ההשקעה בהן הוכחה כמשתלמת ביחסי עלות-תמורה, וזאת הודות לחיסכון בעלויות הטיפולים, הסולר והתפעול.

מלגזות חשמליות – ידידותיות לסביבה, שקטות ומשתלמות יותר:

• מלגזות חשמליות אינן דורשות החזקה של מכלי סולר.
• פרק הזמן העובר בין טיפול לטיפול, גדול, ולא מצריך בזבוז תכוף של משאבי זמן וכוח אדם.
• מאחר ואין צורך בשמנים וגם אין מסננים, עלויות התפעול נמוכות.
• מלגזות חשמליות הן קטנות וקומפקטיות
• אין פליטה של גזים רעילים ולא רעשי מנוע המפריעים לסביבה ופוגעים במלגזנים.
• אחוז קטן מאוד של תקלות וליקויים.
• מתאימות לעבודה בשטחים צפופים וקטנים במיוחד.
• בדומה למלגזות דיזל, במלגזות חשמליות אין כל תלות במנוע הנסיעה לשם מהירות הרמה גבוהה.
• במלגזות חשמליות מסוג EP- AC  יש אטימות לאבק, לכלוך ומים של מערכות הבלמים והמנוע.

מלגזות חשמליות – סוללות וזמני טעינה

הסוללות במלגזה החשמלית, סוללות המכילות עופרת וחומצה, דומות לאלה הנמצאות במכונית . אבל באופן מפתיע, הגודל, החוזק וגם ההספק, גבוהים יותר במלגזה מאשר במכונית.   באופן רשמי, סוללות המלגה אמורות להספיק לחמש שש שעות בלבד, אבל לרוב, הן יספיקו אפילו לשמונה שעות עבודה. בכל מקרה, תמיד קיימת האפשרות לסוללה רזרבית, וכך, זמן העבודה על המלגזה מוכפל. לסוללת מלגזה ידרשו כ-8 שעות טעינה, ובמידה וקיים מצבר חלופי , אין כל מגבלה לעבודה רצופה.

מלגזות חשמליות – טיפול וכללי בטיחות

על מנת לשמור על המצבר משחיקה והתרוקנות, חשוב למלא את הסוללות ולטפל במלגזה. תפקיד הסוללה במלגזה הוא כפול, הן גם מספקות חשמל, וגם מספקות יציבות בשל משקלן הכבד. קיימים מצברים של יצרנים שונים בגדלים שונים.
למרות שהחלפת הסוללה והטעינה שלה הן פעולות פשוטות, חשוב שאזור הטעינה יהיה מאוורר ומוגן. כמו כן, על העובד שמטפל בסוללות- מחליף, טוען, מוסיף מים מזוקקים ומנקה, ללבוש חליפת מגן וכפפות שיגנו עליו במקרה של מגע עם חומצה. נהגי מלגזות חשמליות, ובכלל, עוברים אימוני בטיחות, אימונים אלה חשובים מאוד לביטחונם, ולביטחון אלה הנמצאים בסביבתם.

יש לציין שחברת חשמל בחרה במלגזות EP לשנים 2012-14 לאחר בדיקות מעמיקות .

מאמרים נוספים
Call Now Button