מודיעין 18 פתח תקוה

מלגזות לכל פועל

מלגזות להעמסה והובלת משאות למרחקים קצרים משמשות בכל ענפי התעשייה והמסחר כמעט. המלגזות הומצאו לפני כ-50 שנה, בתחילת המאה ה-20, כתוצאה מהמהפיכה התעשייתית המבורכת, והפכו, תוך זמן קצר, לכלי עבודה יעיל ומוכר, המשמש במקומות רבים. למעשה המלגזות כה מוכרות, עד שבכל ספר ילדים בו יש ציורים של כלי תחבורה, מופיעה גם מלגזה. מומחי חברת שינוע מספרים על המלגזות.

מהי מלגזה

המלגזות משמשות, כאמור, לפריקה והעמסה של משאות, ולהובלת משאות כבדים למרחקים קצרים. למלגזה יש מנוע, גלגלים ונהג אנושי, מה שהופך אותה לסוג של אוטו משא. בשל היותן קטנות ביחס למשא אותו הן סוחבות, המלגזות מאוזנות בעזרת משקולת ברזל בצידן האחורי, המונעת מהמשקל הרב שהמלגזה מרימה להפוך אותה. זרועות ההרמה של המלגזה הן הידראוליות ויכולות לנוע מעלה ומטה לפי הצורך. בחלק מהמלגזות הזרועות נשלטות מתוך תא הנהג ובחלקן ממערכת שליטה בצידה החיצוני של המלגזה, תלוי בסוג המלגזה. רוב המשאות מונחים מראש על משטחי הרמה מעץ, מה שמקל על ההרמה והנשיאה, והמלגזה בנויה כך שאם ייפול במקרה משא מזרועות ההרמה, הנהג לא ייפגע.

מלגזות חשמליות או מופעלות בדיזל

עד לא מזמן היו בשוק בעיקר מלגזות המופעלות בדיזל. מדובר במלגזות חזקות ומהירות, אך יקרות לתחזוקה, מרעישות, ובלתי אפשרי לעבוד איתן במקומות סגורים בשל פליטת גזים רעילים מהמנוע. כמו בשוק הרכב, גם שוק המלגזות הכיר בשנים האחרונות את האופציה ההיברידית, והמלגזות החשמליות נכנסו לתחום. המלגזות החשמליות מהירות תנועה, ויכולות לשאת עד 18 טון, מעט פחות ממלגזות הדיזל, ניתן לעבוד איתן גם במקומות סגורים או צרים, ותחזוקתן זולה. החסרון של המלגזות החשמליות הוא בטעינה הנדרשת מדי פעם, וביכולתן להרים ולגרור משאות כבדים פחות ממלגזות הדיזל.

לקנות או לשכור

עסקים רבים, כאמור, משתמשים במלגזות בעבודה השוטפת, ולעיתים עולה הדילמה האם לרכוש מלגזה או להשכיר. כאשר נדרשת לכם מלגזה לצורך ביצוע עבודה רבה ויומיומית, אין שאלה, וכדאי לרכוש מלגזה או מלגזות, בהתאם לצורך, בעוד שאם עבודת המלגזה מרוכזת במועד מסוים אחת לחודש או אחת לכמה חודשים, בוודאי שעדיף לשכור מלגזה לאותם ימים ולחסוך בעלות.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>