מודיעין 18 פתח תקוה

למי מתאימה מלגזה דיזל?

למי מתאימה מלגזה דיזל?

לא ניתן לדמיין את תחום שינוע הסחורות ואת עולם המסחר כיום ללא מלגזות.
מלגזות משמשות לשינוע סחורות ומטענים כבדים והכרחיות בכל ענפי התעשייה והמסחר. המלגזה היא למעשה כלי רכב ממונע הפועל באמצעות מנוע חשמלי, דיזל, גז פחמימני, או בנזין. מטרתן של המלגזות היא העמסה והובלה של סחורות שונות, בעיקר בשטחים קטנים. המלגזה מורכבת מזרועות  פלדה שתפקידן הרמת המטענים, כשבצדה האחורי ישנה משקולת, המאזנת את משקל המשא הקדמי. כבעל עסק, חשוב לבחור נכון בין מלגזה חשמלית לדיזל, כי לבחירה מדויקת יהיו השלכות הן על היעילות והן על העלות של העבודה.
מהן התכונות והמאפיינים של מלגזת דיזל?

1. מנוע בעירה המופעל בסולר
2. מערכת פליטת עשן
3. מערכת אספקת דלק
4. מערכת הידראולית
5. בזכות מבנה הגלגלים וגמישותם, מתאפשרות תנועה ותמרון בתנאי שטח מאתגרים, כמו אבנים, ובוץ, ובכל תנאי מזג אוויר.
6. יכולת הרמת משא גבוהה במיוחד. במלגזות דיזל כושר ההרמה המקסימאלי יכול להגיע עד 20 טון.
7. מאחר ולא קיימת תלות בטעינה חשמלית,  הן מתאימות לזמן עבודה ממושך ורצוף.
8. מלגזה העובדת על דיזל, שהמנוע שלה מטופל ומתוחזק באופן עקבי, על ידי אדם מיומן, תפגין עמידות ואמינות לשנים רבות.

איך לבצע בחירה בין מלגזה חשמלית לדיזל?

חשוב לבדוק מהם הצרכים של העסק, וזאת באמצעות בחינה של כמה גורמים מהותיים, וכך לבחור את המלגזה שתשרת את המטרות באופן המדויק והחסכוני ביותר.

הגורמים לבחינה:

התנאים בשטח –  מלגזת דיזל תתאים, אם מדובר בעבודה במזג אוויר קיצוני וסוער, בשטח פתוח, כשתנאי השטח הם קשים, או בעייתיים לעבודה, כמו במקרה של חצץ ובוץ. אבל בעבודה סטנדרטית בתוך מחסן סגור, על רצפה חלקה, לא תתאים מלגזה שעובדת על דיזל, כי היא מפיקה הרבה רעש ופולטת אדי דלק רעילים וגורמת לזיהום אוויר. במקרה כזה, תתאים מלגזה חשמלית.

משך זמן העבודה – מלגזת דיזל יכולה לעבוד שעות ארוכות ללא צורך בהטענה, ולכן תתאים לעבודה הנמשכת זמן רב ועליה להתבצע באופן רצוף. במידה ומדובר על עד חמש שעות ביום, אין צורך במלגזה דיזל ומלגזה חשמלית תתאים.

משקל המשא- מלגזת דיזל מיועדת למשקלים כבדים במיוחד, והיא עצמה כבדה וגדולה, אז במידה רוב העבודה היא עם משאות במשקל בינוני עד קל, תתאים לך יותר מלגזה חשמלית.