מודיעין 18 פתח תקוה

כל מה שצריך לדעת כדי להפעיל מלגזות

כל מה שצריך לדעת כדי להפעיל מלגזות

מלגזות הן שילוב של כלי רכב וכלי עבודה, בהם משתמשים במקומות רבים בהם יש לבצע שינוע של סחורות ממקום למקום, כגון: מחסנים, מפעלי תעשייה, שטחים חקלאיים, אתרי בנייה או מרכזי לוגיסטיקה. כמו כל כלי רכב אחר, גם להפעלת מלגזה דרוש רישיון, ובדומה לכלי עבודה אחרים, רמת הבטיחות הנדרשת היא גבוהה. שילוב של שני אלמנטים אלה מאפשר עבודה תקינה ובטוחה בסביבת המלגזה, ומונע פגיעה ובלאי במלגזה עצמה. צוות המומחים של חברת "שינוע" ציוד לוגיסטי, נציגה של כמה מהחברות המובילות והמתקדמות בעולם לציוד לוגיסטי, מספר לנו מה נדרש בכדי לנהוג במלגזה ומה הם כללי הבטיחות הנחוצים לנו בעת השימוש במלגזות.

לימודים והוצאת רישיון להפעלת מלגזות

נהג מלגזה הוא מקצוע מבוקש כמעט בכל אתר עבודה, והיכולת להפעיל מלגזה יכולה להבטיח לבעליה עבודה לטווח ארוך. אז אם אתה מוצא עניין בהפעלת מלגזות, אתה צריך קודם כל שימלאו לך 18 שנה, שזהו הגיל המותר בחוק להוצאת רישיון להפעלת מלגזות. הרישיון הנדרש להפעלת מלגזה הוא מסוג 02 או 01. המתקבל, בדומה להוצאת רישיון לכלי רכב רגיל, לאחר מבחן עיוני ומבחן מעשי. לימודי הפעלת המלגזות כוללים שימוש מעשי וטכני במלגזה, היכרות עם המפרט המכני ופתרון תקלות, התנסות בנהיגה הכוללת העמסה ופריקה של מטענים, הכרות עם סוגי המלגזות הקיימים, ההבדלים ביניהם, והיתרונות והחסרונות של כל סוג. כמובן, שנלמדים גם כללי הבטיחות לעבודה עם מלגזה וצורת התיחזוק שלה.

המלגזה בידיים שלך
עם קבלת הרישיון ותחילת העבודה על המלגזה, האחריות על הבטיחות ועל תקינותה של המלגזה מוטלת עליך המפעיל. רגע לפני שאתה עולה על ההגה ומתחיל בעבודה, כדאי לודא שהכל תקין ובטוח לקראת העבודה על המלגזה, והעברת המטענים ממקום למקום. כמה רגעים של תשומת לב בתחילת העבודה, יביאו לחיסכון גדול הן בזמן וחשוב הרבה יותר מכך, ימנעו תאונות מיותרות. הכר היטב את המלגזה עליה אתה נוהג, והקפד לנהוג לפי הוראות היצרן שהוגדרו. לעולם אל תעבור את העומסים המותרים לשימוש בסוג המלגזה עליה אתה עובד, והקפד לנהוג בזהירות עליה, במיוחד כשמטען מועמס על המלגזה ושדה הראייה שלך הופך מוגבל. שימוש נכון ובטוח עם מלגזות יבטיח איכות ביצועים טובה.

שלחו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>